Mosószóda (nehézszóda) 25 kg
Mosószóda (nehéz, szemcsés) a környezetbarát mosáshoz, tisztításhoz. Kiváló zsíroldó, vízlágyító hatású általános tisztítószer. Kis mennyiségben is hatékonyan birkózik meg a zsíros szennyeződésekkel.
A kép tájékoztató jellegű, A beszállító változhat. Amennyiben fonotos, hogy melyik gyártó terméket tudjuk küldeni, kérünk jelezd a megjegyzés rovatban és postázás előtt egyeztetünk.
Hűségpont (vásárlás után): 67
AZONOSÍTÁS:
INCI: Nátrium-karbonát
CAS: 497-19-8
EINECS: 207-838-9
SZÁRMAZÁS:
Termékünk az Európai Unióból származik.
MEGJELENÉS:
Szilárd, fehér, higroszkópos, kristályos por. Vízben kitűnően oldódik, vizes oldata lúgos kémhatású.
ELŐÁLLÍTÁS:
Kinyerhető a legtöbb nátrium-gazdag növény hamujából. Előállítható a Solvay-eljárással, melynél alapanyagként nátrium-kloridot, ammóniagázt és szén-dioxidot használnak. Telített nátrium-klorid oldatba nyomás alatt ammóniagázt és szén-dioxidot juttatnak, melyből ammónium-klorid és nátrium-hidrogénkarbonát képződik. A nátrium-hidrogénkarbonát vízben kevésbé oldódik, így kiválik az oldatból, melyet összegyűjtenek, megszárítanak, és végül kiizzítanak.
Miért nehéz szóda?
Míg a könnyű szódát por formájában, úgy a nehéz szódát granulált formában állítják el. Hatékonyságukban nincs különbség, azonban a nehéz szóda szemcsemérete nagyobb mint a könnyűszódáé, így kicsivel lassabban oldódik vízben. Ezzel szemben az adagolása sokak számára könnyebb lehet granulált szerkezete miatt.
ÖSSZETÉTEL:
A mosószóda 98%-os nátrium-karbonát.
FELHASZNÁLÁS:
A mai mosóporok egyik fő összetevője, régen szappanfőzéshez is használták. Általános vízlágyító-, áztató-, zsíroldó- és tisztítószer. Érzékeny bőrűek is használhatják akár mosódióval vagy mosógömbbel.
Koszos edények, tárgyak áztatása: 5 l vízhez kb. 1-2 ek mosószódát adjunk. Üveg edényeket, poharakat ecetes vagy citromsavas vízzel ajánlott utána öblíteni. Általános le- és felmosószer: 1 l forró vízhez adjunk 1 kanál mosószódát. Nagyon erős szennyeződés esetén 3 ek mosószóda szükséges. Szódabikarbónával keverve javul a mosóhatás.
Leégett edények mosogatásához: 5 l forró vízben 1 ek mosószódát oldjunk fel.
Áztatás: 5 l meleg vízhez adjunk 1-2 ek mosószódát, majd áztassuk a ruhát 1-2 órán keresztül. Erősen szennyezett ruhák esetén az áztatást több órán keresztül folytassuk. Gyors (fél órás) áztatáshoz 6-8 ek mosószóda szükséges.
Mosás: a szokásosan használatos mosópor adagjának a felét helyettesítheti mosószódával. Öblítéshez használjunk ecetet, vagy NATURALIC természetes öblítőszert. Ha erősen szennyezett, foltos, olajos ruhát mosunk, egy éjszakára áztassuk be mosószódás langyos vízbe, adagoljunk nátrium-perkarbonátot közismertebb nevén folttisztító,-fehérítő-sót. Ruháinkat illóolajokkal, mosóparfümmel, illatolajokkal tehetjük illatossá. A rendszeres mosószódával történő mosás során, a mosógépünk dobja mattá válhat, ezt könnyedén orvosolhatjuk citromsav vagy több ecet hozzáadásával.
Az itt található tanácsok, ajánlások személyenként eltérő hatásúak lehetnek, ezért mindenképp tanácsos előtte próbát végezni. Szem és bőrirritációt okoz, védőfelszerelés használata kötelező.
HATÁS:
Kis mennyiségben is hatékonyan birkózik meg a zsíros szennyeződésekkel. Könnyen öblíthető, így az összetett szintetikus mosószerekkel ellentétben nem marad vissza a ruhában mosás után, nem okoz irritációt, nem szárítja ki a bőrt.
TÁROLÁS:
Fénytől és melegtől védett, száraz helyen, gyerekek elől elzárva tárolandó.