Pihentető fürdés extrával - wellness otthon

A mindennapi pörgésben meg kell találni helyét a pihenésnek is, ugyanis ha nem vagyunk kipihenve, napközben sem tudunk jól teljesíteni. A napi stresszt érdemes levezetni valamilyen relaxációs elfoglaltsággal. Viszont érdemes tisztában lenni azzal, hogy a relaxáció, ellazulás nem egyenlő az alvással, sokkal inkább jelenthet egy kellemes masszázst, egy egyszerűen kivitelezhető kényeztető fürdést, meditációt.
Kellemeset a hasznossal.
Már a meleg vízzel töltött kádban töltött idő is kikapcsol, de ezt az élményt még nagyban fokozhatjuk különféle "spa" termékek használatával.
Hogyan varázsolhatjuk a mindennapi fürdést SPA élménnyé?
Otthon is megtalálhatjuk a spa élményhez szükséges hozzávalókat.
Fürdősót, hogyan?
A fürdősó elkészítése egyszerű, használata pedig nagyon egészséges, a hozzáadott illóolajok függvényében pedig lehet energizáló, vagy nyugtató hatású. A fürdéshez a legjobb az Epsom só, de Himalaya és Holt-tengeri sót is nyugodtan használhatunk. A só könnyen feloldódik, stresszoldásra, ízületi fájdalmakra egyaránt jól bevethető. Emellett remek méregtelenítő anyag. Maga a só frissíti a bőrt, eltávolítja az elhalt hámsejteket, a felesleges zsírt és faggyút, ami gyulladást okozhat. Ha irritált a bőrünk, érdemes lehet hozzátenni levendula illóolajat, vagy levendula virág szárítmányt, így még fokozotabb gyulladáscsökkentő fürdőt készíthetünk.
Az Epsom só - Magnézium szulfát, a magnézium hiánya stresszt okozhat, és izomgörcsöket idézhet elő. Az Epsom-só ezért önmagában véve is nyugtató hatású, az alvászavaroknál is érdemes gondolkozni benne. Alvásproblémáknál a só mellé érdemes citromfű illóolajat is csepegtetni a vízbe.
A fürdősó mellett még igen népszerű a fürdőolaj is, aminek használatával értékes olajak kerülhetnek szervezetünkbe, bőrünk pedig bársonyos lesz.
Fürdőolaj elkészítése is egyszerű
Nincs szükségünk másra, mint valamilyen bázisolajra, ez lehet akár olívaolaj, argánolaj, jojobaolaj, de akár kókuszolaj is, mind már önmagában is nagyon sok jótékony hatással bír. Kiegészíthetjük illóolajokkal itt is attól függően, milyen hatást szeretnénk elérni.
Érdemes meleg 35-40 fokos vízben fürdőzni, kb. 20-30 percig. Semmiképpen ne várjuk meg, amíg a víz teljesen kihűl. Egyedüli hátrányuk, hogy a fürdőkád oldalához tapadt olajat fürdés után le kell takarítanunk.
Egy remek újdonság ötvözi a fürdés és ápolás élményét
Ki hallott már a habzó fürdőolajról?
Az otthoni fürdőzést még szórakoztatóbbá tehetjük, ha a LUMOROL K 1000 tenziddel készítünk habzó fürdőolajat, zuhanyolajat. Ez a tenzid ugyanis lehetővé teszi, hogy teljes mértékben olaj alapanyagok hozzáadásával készítsük el a tusfürdő alternatíváját, mely a tisztítás mellett megajándékozza a bőrt a sok olaj és hatóanyag gyengéd ápolásával. Használhatjuk tusoláshoz, de egy kád forró vízbe téve is élvezhetjük a habfürdő és olajok finom elegyét.
A Lumorol K 1000 egy vízmentes felületaktív anyag keverék. Habosító és oldatosító szerek keveréke vízmentes tisztító készítményekhez, fürdőkozmetikumokhoz fejlesztették. Vízzel keverve habzó olaj, a vízben emulziót hoz létre, így a nagy olajtartalma ellenére sem hagy olaj nyomokat a kád szélén.
Elkészítéséhez pedig pont ugyanazokat a bázisolajokat és illóolajokat is felhasználhatjuk, mint a sima fürdőolaj esetében.
Ne sajnáljuk magunkra az időt, hagyjunk időt a feltöltődésre is.