Mire jó a Himalája só?
Nem meglepő, ha elsőre neked is a főzés jut eszedbe. Nem is gondolnád, hogy mennyi mindenre jó. Már önmagában is rengeteg előnnyel járhat, ha a főzés során Himalája sót használunk. Hétköznapi használata azonban ennél lényegesen több lehetőséget hordoz magában. A Himalája só színében és összetételében is eltér a hagyományos sótól. Ennek köszönhető, hogy mind az étkezésben, mind a gyógyászatban, mind a wellnessben egyre népszerűbb. Nevét onnan kapta, hogy a Himalája hegység belsejében, extrém nyomásviszonyok között és környezeti szennyeződésektől mentesen keletkezett, és kristályosodott ki.
A Himalája só egészségügyi előnyei:
- Szabályozza a vérnyomást és a vércukorszintet
- javítja az emésztést, segíti a tápanyagok felszívódását
- megtisztítja a nyálkahártyát a lerakódásoktól, megszünteti a tartós, száraz köhögést
- csökkentheti a légúti allergiás tüneteket
- enyhíti az ízületi fájdalmat, megelőzheti az ízületi gyulladásokat
- jótékony hatással van a visszerekre
- magas ásványi anyag tartalmának köszönhetően erősíti a csontokat, az izmokat, megelőzi az izomgörcsöket
Himalája só a fürdőszobában
Mi oldhatná jobban a napi stresszt egy kellemes fürdőzésnél? A Himalája sófürdőnek méregtelenítő hatása van, emellett számos bőrprobléma kezelésében is a segítségedre lehet, mint például ekcéma, száraz bőr vagy pikkelysömör esetén. Kitisztítja a pórusokat, kevesebb mitesszer keletkezik. A magas vérnyomást leviszi, az alacsonyt pedig emeli. Helyreállítja a szervezet egészséges PH értékét, segít a fogínyvérzésnél, fogínygyulladásnál. Oldja az ízületi lerakódásokat, vesekövet, fogkövet. Természetes úton állítja helyre a szervezet elektrolit-háztartását.
A fürdővízben könnyedén elkeverhető és feloldható. A só a bőr felső rétegébe szívódva megköti a vizet, ezzel segít megtartani a bőr természetes védőrétegét, hidratáltságát.
Levendulás fürdősó - Recept
Semmi sem oldja jobban a stresszt, mint egy kádfürdőnyi levendulás fürdősó. Kellemes illata mellett a levendula illóolajat bőrnyugtató hatása miatt ajánljuk. Friss, tiszta, virágos aromája nyugtatóan hat és segíti a relaxálást. Összetevőinek köszönhetően számos jótékony hatással rendelkezik.
Levendula illóolaj lehetséges hatásai:
- antibakteriális hatású
- görcsoldó
- gyulladáscsökkentő
- sebgyógyító hatású
- keringésjavító hatású
- fájdalomcsillapító hatású
- feszültségoldó hatású
A házilag elkészített fürdősó előnye, hogy személyre szabhatod, olyan alapanyagokat használhatsz, ami neked tetszik. Az ásványok, az illóolajok mélyen átjárják bőrödet, a lelkednek pedig igazi felüdülés.
Hozzávalók:
Elkészítés:
- Önts 2 bögrényi Himalája sót egy edénybe. Körülbelül 5-10 csepp levendula illóolajat keverj el egy teáskanál hordozó olajban (pl. mandula olaj), majd ezt add hozzá a Himalája sóhoz. Keverd össze alaposan az egészet.
- Ha szeretnéd, hogy szép színes legyen, adj hozzá 1-2 cseppet a levendula szappanszínezőből. Alaposan keverd össze.
- Miután a só elérte a kívánt színt, mehet bele a levendula virágzat.
- Ha mindezzel megvagy, csak töltsd ki egy jól zárható tárolóba.
Tanács a levendulás fürdősó használatához:
Akkor fejti ki a hatását, ha elég időt hagyunk erre. Legalább 20-30 percig ülj a fürdősós meleg vízben, hogy kellőképpen el tudj lazulni és beinduljon a méregtelenítési folyamat. A fürdővíz maximum 37-38°C-os legyen.