Aranyat érő olaj arcra, testre, hajra
Szeretjük az önmagukban is használható olajokat, ha könnyen beszívódó és tele van értékes vitaminokkal, akkor meg pláne. Most egy ilyen olajat mutatunk be: a zabolajat.
Nem újkeletű felfedezésről van szó. A zab több száz éve az otthoni szépségápolás része volt. Nem csoda, hiszen nagyon egészséges a magas vitamin és rosttartalma miatt. Más gabonákhoz képest több fehérjét és zsiradékot tartalmaz, valamint fontos vitaminok és ásványi anyagok találhatóak benne. A zabolaj még újdonságnak számít a szépségiparban. Ez az olaj a bőrrel éppúgy csodát tesz, mint a hajjal.
Miért különleges a zabolaj?
A zabolaj esszenciális zsírsavakkal van tele, ami megnyugtatja és táplálja az érzékeny, és sérült bőrt. Mivel tele van antioxidánsokkal, ezért nagyon jó hatással van az öregedő bőrre. A zabolajnak a legmagasabb a természetes ceramid tartalma, mely segít megőrizni a bőr nedvességtartalmát, és gátat képez a bőr és az olyan durva környezeti hatások között, mint a hőmérséklet és levegőszennyezettség.
Az életkor előrehaladtával szervezetünk ceramidtermelése lelassul, ez megviseli, gyengíti a bőr védőrétegét. Ekkor is jól jöhet a zabolaj. A zabolaj nagy mennyiségben tartalmaz esszenciális zsírsavakat és E-vitamint is. Linolsavat, olajsavat és omega-zsírsavakat is tartalmaz, amikre szervezetünknek ugyan szüksége van, de azt nem tudja előállítani.
Kiknek ajánljuk a zabolajat?
Mindenkinek. Csak javíthat a bőrön, hajon. A zabolaj nem komedogén, ami azt jelenti, hogy nem okoz pattanásokat, mitesszereket, így az erre hajlamosak is bátran használhatják. A zabolaj számos bőrproblémára is jótékony hatással van. Érdemes kipróbálniuk az érzékeny bőrűeknek, gyulladásra hajlamos és enyhén pattanásos bőrűeknek.
Hogyan használd a zabolajat?
Az olajat önmagában is használhatod akár a mindennapi arcápolási rutinod részeként. A bőr lemosása és tonizálása után kenjük arcunkra. Érdemes nedves bőrre felvinni kb. 3 csepp zabolajat, az arckrém felkenése előtt. Masszírozd be a bőrödbe, nyugodtan használhatod arcra, dekoltázsra, de érdemes lehet testápolóba, kézkrémbe is csepegtetni belőle, ugyanis a zab normalizálja a bőr pH értékét, így fürdés után is jó hasznát vehetjük ennek a tulajdonságának. Emellett szabályozza a faggyútermelést, kitisztítja a pórusokat, feltölti a ráncokat. A zabolaj szuper tulajdonsága, hogy könnyen beszívódik, és nem hagy maga után olajos érzést.
Hidratáló kézkrém recept - a pihe puha kezekért
Hozzávalók - 50 gr krémhez:
- 50 gr testápoló alap
- 1 gr zab olaj
- 50 ml tégely
Elkészítés:
Egy üvegpohárba kimérjük az 50 gr testápoló alapot. Hozzáadunk 1 gr zabolajat, majd alaposan elkeverjük. Végül kitöltjük egy tégelybe. A zabolaj ajánlott adagolása testápoló alapba 2%.
Hogy hat a zabolaj a hajra?
A zabolaj védi a fejbőrt a kiszáradástól. A hajszálakba könnyen beépül minden jótékony tulajdonságával együtt, így gyors ereményt érhetünk el, ha egészségesebb, fényesebb hajkoronára vágyunk...
A zabolajban lévő olajsav a fejbőr vízvesztését szabályozza, megköti a nedvességet, így könnyebben kezelhetővé teszi a frizurát. Akiknek hullámos, vagy göndör hajuk van, érdemes kipróbálniuk, hogy a rakoncátlan, kócosodó tincsek rendezettebbek legyenek. A hajszálak ugyanis a zabolaj hatására rugalmasabbá válnak.
A korpa ellen is bevethető a fejbőrbe masszírozva, vagy a hajbalzsamunkhoz adva a gyulladáscsökkentő hatása miatt. Leginkább normál és száraz hajra ajánlott.
Hogyan használjuk a zabolajat a hajon?
A zabolajat belekeverheted hajkondicionáló alapba, de önmagában is használhatod, mint pakolás pár cseppet elosztva tenyereddel a fejbőrön. 10 percig hagyd hatni, majd lemoshatod és felkenheted a hajbalzsamodat. Érdemes kipróbálni ezt a tápláló olajat a maga egyszerű nagyszerűségében.
Ráadásul az általunk forgalmazott zabolaj ECOCERT minősítéssel rendelkezik. Az ECOCERT minősítés olyan ökológiai minőségű natúrkozmetikum, melynek összetevői legalább 95%-ban természetes eredetűek, és legalább ekkora arányban bio gazdálkodásból származik. Az ECOCERT minősítés garantálja, hogy káros anyagok nélkül szépülhessünk.