A zsíros bőr fegyvere

Az agyagokkal egészen pici korunkban megismerkedtünk, akár egy kézműves szakkörön, akár homokozás közben a folyóparton is találkozhattunk ezzel a kifejezetten jól formázható anyaggal. Én személy szerint, ha találtam egy kis agyagot, akkor azt mindig magamra kentem pakolásként, persze akkor még nem tudtam a jótékony hatásairól.
Annyi mindent olvasni róla, de kíváncsi voltam, hogy mi igaz belőle és mi nem, ezért kozmetikushoz fordultam, hogy kiderítsek pár kulcsfontosságú információt róla.
Mi a különbség a különböző színű agyagok között?
"Bármilyen színű agyagot választasz, a hatásában nem fogsz különbséget tapasztalni. Az agyagok színe eltérhet annak fém tartalmától, növényi származékoktól, oxidációs folyamatoktól, esetleg a hozzáadott színezékektől is egyaránt. Ezek közül a kaolin, vagyis fehér agyag a legtisztább, hiszen semmilyen szennyeződés nem található benne, ami elszínesedést okozna."
Mesélnél nekem a kaolinról, vagyis a fehér agyagról?
"A kaolin egy fehér színű, vízben, savakban oldhatatlan anyag, melynek fő alkotórésze a kaolinit, amely vízzel teljesen szétdörzsölhető, alakítható masszát ad. Vizes szuszpenziója a zsírokat, olajokat is jól emulgeálja. Ezenkívül ásványi anyagokban gazdag, tartalmaz magnéziumot, kalciumot, szilícium-dioxidot, vasat, illetve káliumot. A bőrrel szemben közömbös, nem szárít, nem zsírosít, a bőrt nem izgatja, emellett jó tapadó-, felszívó- és fedőképességű, kenhető anyag."
Milyen bőrtípusra jó az agyag?
"Minden bőrtípus jól tolerálja, az érzékeny bőrtől kezdve a vízhiányos bőrig, de legfőképpen az aknés, szeborreás bőrűeknek ajánlanám, mivel az egyik legjobb tulajdonsága az agyagnak a felszívó képessége, így a túlzott faggyút segít eltüntetni. Elég heti 1 alkalommal agyag maszkot alkalmazni, de igény szerint a problémásabb részekre fel lehet tenni akár 2 alkalommal is."
Milyen kozmetikai termékekben találkozhatunk agyagokkal?
"A legtöbbször maszkokban, arctisztítókban, peelingekben, pakolásokban, vagy fürdő kiegészítőkben használják. Kiváló púderalapanyag, sminktermékekben alkalmazható, sőt fog- és hajápoló készítmények is készülnek belőle."
TIPP: tárold üvegben, így megelőzheted hogy az agyag magába szívja a levegő nedvességét. Ha otthoni maszkot készítesz magadnak, érdemes üveg vagy műanyag eszközöket használni, csak mint az aszkorbinsavnál (C-vitamin), a maximális hatás érdekében. Ide kattintva megtudhatod, hogyan készítsd el otthon saját arcmaszkodat.